GFX (Gym Floor Exercise)

GFX (Gym Floor Exercise) kulüp içerisindeki fonksiyonel ağırlık alanında, eğitmen eşliğinde yapılan grup egzersizidir. Önceden belirlenmiş olan hareket kombinasyonları, derslerde farklı zorluk dereceleri ile uygulanır.
 
Dersler, GFX Go, GFX Move ve GFX Extreme olmak üzere 3 farklı seviyeden oluşur.
 
1.  Başlangıç seviyesi olan GFX Go'da her hareket toplam 1 dakika olmak üzere 20 saniye çalışma ve 40 saniye dinlenme olacak şekilde uygulanır. 
2.  Orta seviye olan GFX Move'de yine her hareket toplam 1 dakika olmak üzere, 30 saniye çalışma ve 30 saniye dinlenme şeklinde uygulanır.
3.  İleri seviye olan GFX Extreme'de ise, her hareket toplam 1 dakika boyunca 40 saniyelik çalışma, 20 saniyelik dinlenme şekilde uygulanır. 
Tüm seviyeler 5 hareketin 4 tur tekrarı ile toplamda 20 dakika, dersler ısınma ve soğuma antrenmanları ile birlikte toplam 30 dakika sürer.
 
GFX (Gym Floor Excercise) ile tüm kas gruplarını çalıştırırken dilediğin fit vücuda kısa sürede kavuşabilirsin. Interval çalışma biçimi ile yağ (kalori) yakımını hızlandırarak vücudunun güçlenmesini sağlayabilir ve kas yapını geliştirebilirsin.

Üstelik, GFX antrenmanı sonrasında tüketeceğin fazladan oksijen sayesinde daha fazla kalori harcayabilir ve antrenman sonrası metabolizmanın hızlı çalışmasını destekleyen “afterburn effect” ile vücudun yağ yakımına devam edebilir.

GFX egzersizlerinin gün ve saatlerine ulaşmak için üye olduğun kulübün sayfasından ders programını indirebilirsin.

Sen de MACFit kulüplerine gelip GFX egzersizlerine katılmak için hemen tıkla.


 Randevu Al